Evrimciler; “Mikro evrimin olduğunu kabul etmek, evrimin tamamını kabul etmektir, çünkü ikisini birbirinden ayırabilecek somut bir ayrım yapılamaz” diyorlar. Sizce de öyle mi?

Soru Detayı

- Bu soruya nasıl cevap verilebilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bizce öyle değil. Evrimciler hakikatın yolunu şaşırmış. Hakikat ve bilim onların söylediği gibi söylemiyor.

Mikro evrim, tek bir canlı türü ve bu türün popülasyonları içinde çeşitli seleksiyonlar sonucu teşekkül eden bütün küçük değişme olaylarına denir.

Makro evrim ise, farklı canlı gruplarının ve temel tiplerinin birbirinden meydana gelmesi olayıdır. Fasulyenin kendi türü içerisinde, renk, şekil ve kalite olarak bir takım değişik varıyasyonlar göstermesi mikro evrim ya da küçük değişikliklerdir.

Her canlı grubunda genetik yapının müsaadesi nisbetinde bu küçük değişiklikler gözlenebilir. Mesela insan populasyonunda da bunu görebiliriz. Hiçbir insan diğerinin aynı değildir. Her bir fert, başkalarından bir takım fiziki yapı farklılıklarına sahiptir. Fakat bütün bu değişiklikler, her bir türün genetik yapısına bağlıdır ve belli sınırlar içerisindedir.

Öyle iddia edildiği gibi, temel tipler arasında geçiş yoktur; yani bir fasulyeden patates ve domates meydana gelmez. Her şeyden önce o canlının genetik yapısı buna müsaade etmez.

Allah her bir varlığın yaratılışını belli bir takım prensip ve kanunlara bağlamıştır. O’nun mevcut kanunları çerçevesinde bir temel tipten bir başkasının meydana gelmesi mümkün değildir. Evrimcilerin temel tiplerin birbirinden meydana geldiği iddiasının ilmi bir temeli ve dayanağı yoktur. Bu sadece onların hayal ürünüdür.