Evlilik için istihare ve rüyanın yorumlanması konusunda ne dersiniz?..

Soru Detayı
Bir süredir görüştüğüm bir hanımefendiyle evlenmeyi düşünüyorum; yalnız bir türlü karar veremiyorum. Sonunda istihareye yatmaya karar verdim ve yedi gün boyunca istihareye yattım. Renk olarak bir şey göremedim. Rüyalar içinde aynı anda hem içimi ferahlatan hem de strese sokan rüyalar gördüm. Anlam veremedim. Beklemem gerektiği sonucuna vardım. Bir süre sonra tekrar denedim ve aynı rüyada hem güzel bir olay hem de korkulu bir olay gördüm. Rüyamı nasıl yorumlatabilirim ve istihareyi bırakmalı mıyım?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evlenmeyi düşündüğünüz kişi dini ölçülere uyuyorsa, illa rüyada bazı "renk"ler görmek şart değidir.

İstihareden önce istişare yapmak gerekir.

Rüya kişinin ruh haline ve düşüncelerine göre şekilleneceğinden rüyalara fazla itibar etmemek gerekir. Rüyalar hayra yorulmalı, herkese anlatılmamalı.