Elektronik ürünü kopyalayıp satmak haram mı?

Soru Detayı

- İnternette ücretli olarak satılan ürünü yapımcıdan habersiz olarak kopyalayıp (crack) olarak insanlara satmak haram mıdır?
- Ben çok defa sattım aklıma bu soru takıldı ve bundan gelir elde ettim ancak hiç harcamadım.
- Eğer haram ise bu parayı kullanabilir miyim? Ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Alışveriş şekli ne olursa olsun, başkasına ait bir malda onun izni olmadan tasarruf etmek haramdır.

Ayrıca haram olduğuna hüküm verilen bu işten kazanılan paranın da haram olduğunu unutmamak gerekir.