Domuz eti satan aileye çocukları nasıl davranmalı?

Soru Detayı

- Ailesinin geçimini domuz eti pişirip satarak sağlayan bir anne babaya karşı evladın tepkisi nasıl olmalı?
- Çocuklarının, onların kazancından yemesi helal olur mu?
- Çocukları böyle bir gelir sağlayan ailede büyümüş ise ve hala da ailesi geçimini böyle sağlıyor ise, ailesinden bu yüzden uzak durması veya onlara soğuk davranması doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuk başka geçim kapısı ve bakılacak yer bulamadığı sürece asgari geçimini böyle bir aileden de olsa sağlar.

Başka geçim kapısı ve imkanı bulduğu zaman onların kazancını yemez, akrabalık ilişkisini de ıslaha yönelik davranışlarla devam ettirir.