Dedemin yanına yerleşmem yanlış mı?

Soru Detayı

- Hiçbir kötülüğüm olmamasına rağmen bana sürekli kötü davranan ailemle anlaşamadığım için dedemin yanına yerleştim yine de içim rahat değil. Yaptığım yanlış mı?
- Baskıcı bir ailede büyüdüm. Tartışmaya girip günaha girmek istemediğim için de dedemin yanına yerleştim. Ama vicdanım hiç rahat değil. Yaptıklarım yanlış mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sana devamlı kötü davranan ailenden ayrılıp yine de ailenin bir parçası olan dedenle yaşamanda bir sakınca yoktur.