Cennette insanların güzelliği tek tip mi olacak, farklı güzellikler olacak mı?

Soru Detayı

- Az ya da çok güzel diye bir farklılık olacak mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her şeyden önce, cennet sıkıntı, keder ve üzüntü yeri değildir. Cennette insan, en küçük bir sıkıntı dahi hissetmeyecektir.

Cennette çirkinlik diye bir şey olmayacak. Tek tip insan da olmayacak. Her insanın kendine has ayrı bir güzelliği olacak. Hiç kimse kendisini başka birisiyle kıyaslayarak daha az güzellikte olduğunu düşünmeyecek. Eşi için de aynı şekilde, en güzel eşin kendi eşi olduğunu düşünecek...