Cennette gece-gündüz, aydınlık-karanlık olacak mı; orada sabah akşam kavramları var mı?

Soru Detayı
Cennette insanlar uyuyacak mı? "Sabah akşam istedikleri getirilir,.." deniyor, cennet ehli için...
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cennette yorgunluk ve karanlık olmadığı için gece ve uyku da olmayacak. Kur'an-ı Kerim ve hadislerde, cennet hayatını anlamamız için dünya şartlarındaki misaller verilmiştir. Sabah ve akşamdan kasıt, her zaman istekleri yerine getirilecektir...