Cemaatle namazda safların sıklaştırılması hususundaki rivayetleri aktarır mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hz. Peygamber (s.a.s) şöyle buyurmuştur:

"Safları düzgün tutun, omuzları bir hizaya getirin, boşlukları doldurun, safa girerken kardeşlerinize, ellerinizi hafifçe dokundurun, şeytana açık yerler bırakmayın. Kim safları sık tutarsa Allah onu hayra eriştirir. Kim de saflar arasında boşluk bırakırsa Allah onu hayra eriştirmez." (Müslim, Salat, 104; Ebu Davud, Salat, 93; Nesaî, Sehv, 4; Ahmed b. Hanbel, III, 154-260)

İlave bilgiler için tıklayınız:

SAF...

Cemaatle namaz kılmanın önemi nedir? ...