Camilerde (mescitlerde) güreşmenin hükmü nedir?

Soru Detayı

- Camilerde mescitlerde güreşmenin hükmü nedir mubah mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Camilerde ve mescidlerde güreş yapmanın haram olduğu söylenemez. Ancak, -kanaatimizce- camilerde ve mescidlerde böyle şeylerin yapılması uygun değildir.

Bununla beraber; camiyi kirletmemek, temiz turmak, cemaati rahatsız etmemek, camiyi spor salonu haline getirmemek şartıyla, namaz kılınmadığı zamanlarda, gençleri ve çocukları camiye ve cemaate alıştırmak gayesiyle arada bir güreş yapılabilir.

İlave bilgi için tıklayınız:

Cami ve mescitlerde dünyevi konular konuşmak caiz midir? Bu tür ...
Camide çocukların oyun oynaması caiz mi?