Çalıştığım yerdekilerden ekip oluşturup çalıştırmam caiz olur mu?

Soru Detayı

- Bir firmada şantiye şefi olarak çalışıyorum. Kendim bir ekip oluşturup o ekibi çalıştığım firmada çalıştırmam caiz olur mu?
- Yapılacak işin fiyatını da piyasaya göre ben belirlersem veya müdürüm ile ortaklaşa yapsam ve kazancı bölüşmem helal olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bütün bunları önce firma yetkilisinin / sahibinin bilmesi ve razı olması gerekir.

Sonra kişi seçimi ve fiyat belirlemede ve kontrolde, firmanın aleyhine hiçbir eylemin bulunmaması gerekir.

Bu takdirde caiz olur.