Büyük bir camide orta sıralarda, cemaatle namaz kılarken abdesti bozulan kişi nasıl hareket etmelidir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namaz kılarken abdesti bozulan kişi, hemen selam verip, namazdan çıkar. Namaz kılarken abdesti bozulan, burnunu tutup (Gören burnu kanadı zannetsin, suizanna sebep olmasın.) namazdan çıksın. (İbni Mace)

Eğer saftan ayrılamıyorsa, olduğu yerde oturup namazın bitmesini beklemeli ve daha sonra abdest alıp namazını iade etmelidir. Dikkat çekmemek için namaza devam ederse bir şey okumadan namazın hareketlerini yapar.