Bir kadın takılarından hangisini yabancı erkeklere gösterebilir?

Soru Detayı
Zaten kapalı olduğu için ellerini ve yüzünü yabancı erkeklere gösterebiliyor? İnsanın aklına, eller gözüküyorsa yüzükte gözükebilir mi, geliyor. Takının yüzük, bilezik, kolye olması veya altın, gümüş ya da başka bir tür olması, günah olması bakımından değişiklik gösterir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yüzük dışındaki (ayaklara, kollara, gerdana, kulaklara, v.s.takılan) takılar, kadın için ziynetten sayıldığından, bunların yabancı erkeklere gösterilemesi caiz değildir.

Takılan yüzüğün de çok dikkat çekici olmaması şartı vardır. Bu konuda yüzüğün maddesi önemli değildir.