Bilim şeytani olup şeytana mı hizmet ediyor?

Soru Detayı

- Dünyanın düz olduğunu söyleyen kişiler geoit dünya ve şu anki astronomi araştırmaları ile edinilen bilgilerin dinimize aykırı olduğunu ve bunların şeytani kurumlar tarafından bizleri kandırmak için yapılan oyunlar olduğunu söylüyorlar.
- Ayrıca bilimin de şeytani olup şeytana hizmet ettiğini söylüyorlar. Bunu söyleyen kişilerin sayısı az değil uzayla ilgili rastgele bir videonun altında bile böyle yorumları görmek mümkün.
- Dünyanın geoit olduğuna, uzaya çıkıldığına, galaksilere inanmak dinen uygun mu?
- Dedikleri gibi bilim şeytani bir kurum olup şeytana hizmet mi ediyor?
- Biz Müslümanlar olarak bilimle uğraşmalı mıyız?
- Dünyanın düz olduğunu savunan kişilerin sayısı bir hayli fazla. Bu kişilerin düz dünya ve bilim ile ilgili sözlerine itibar edilmeli mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cenab-ı Hakk’ın iki kitabı vardır;

Birisi kelam sıfatından gelen Kur'an, diğeri de kudret sıfatından gelen tüm kainat ve içindekilerin hepsi.

Kur'an kainatı, kainat da Kur'an’ı açıklar, tefsir eder ve ispatlar.

Hâl böyleyken İslam dininin, yani neredeyse her sayfasında ilimden bahseden Kur'an’ın ve hadislerin bilime karşı olduğunu söylemek, "2x2=4 değildir" demekten daha abestir.

Kalbi sönmemiş, inkar bataklığında boğulmamış ve bu inkarından dolayı kalbi ilahi hikmet tarafından mühürlenmemiş akıl sahibi herkes, teferruatına hiç girmeden bir defa Kur'an meali dahi okusa, soruda geçen iddiaların geçersiz olduklarını göreceklerdir.

Bütün fenler ve ortaya konan resimler, videolar, seyahatler, vs… dünyanın yuvarlak olduğunu söylüyor, Kur'an da buna her şekilde kesinlikle destek veriyor. Bu durum, şu anda tartışılmaz bir gerçektir.

Buna karşı çıkanların ciddiye alınacak tarafları yoktur. Esas onlar bilmeden şeytanın maskarası olmuşlardır.

Tövbe istiğfar etsinler, ön yargısız bir Ehl-i sünnet alimlerine ait bir Kur'an meali / tefsiri okusunlar ve Allah’a kulluk vazifelerini bihakkın yerine getirsinler.

Bu sitemizden ve feyyaz.tv sitemizdeki kısa, ancak bir o kadar açıklayıcı videolarımızdan da istifade etsinler.

Bizim diyeceğimiz bu kadardır, çünkü hidayet Allah’tandır!

Ama unutulmasın ki ölüm var, hesap var, ancak zaman yok!