Ben tesettürlü biriyle evlenmek istiyorum, fakat buna ailem pek sıcak bakmıyorlar. Bu konuda onların rızasını almadan evlenmem doğru olur mu?

Soru Detayı
Ben tesettürlü biriyle evlenmek istiyorum, fakat buna ailem pek sıcak bakmıyorlar. Bu konuda onların rızasını almadan evlenmem doğru olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evlilik konusunda bir erkeğin ailesinden izin alması şart değildir. Ancak onların da gönlünü almaya çalışmalısınız. Peygamberimizin tavsiyelerine uygun olarak dindar ve ahlakı güzel olan bir eş seçmek gerekir.