Bedenlerinizi açlık ve susuzlukla zayıflatınız, sözü hadis mi?

Soru Detayı

- Bedenlerinizi açlık ve susuzlukla zayıflatınız, etlerinizi azaltınız, yağlarınızı eritiniz, böylece onları cennette misk ve kâfur ile karıştırılmış temiz etle değiştirmiş olursunuz. (Ramuz el-Ehadis: 8/13)
- Bu söz hadis mi, sıhhat durumu nedir, nasıl anlamamız gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ramuz dışında, ilgili bilginin herhangi bir kaynağına rastlayamadık.

Bu nedenle de hadis rivayetinin kaynağını ve sıhhatini tespit edemedik.