Bedenimizdeki “ben”ler neye işaret eder?

Soru Detayı

- Bedenimizdeki ben'ler hakkında hadis ve ayet veya risalede bilgi var mı, ben'ler neye işaret eder?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Ben" ile ilgili işaretlere işaret eden ne bir ayet, ne bir hadis ve ne de Risalede bir bilgiye rastlayamadık.

Bu tür fizyonomik unsurların bir takım işaretleri olabilir. Fakat günümüzde yanlış ile doğru aynı dükkanda satıldığı için güven vermiyor.

Ayrıca bu tür biyo-fizyolojik işaretlere işaret etmek için ciddi bir manevi, ledün (bâtın) ilmi altyapısına da ihtiyaç vardır.