Başı açık olan namaz kılamaz mı? Kıldığı namazlardan sevap kazanmaz mı?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Günah işeleyen kimse küfre girmez. Günah ayrı değerlendirilir, sevap ayrı.

Hiç bir insan günahsız değildir. Her insan günah işleyebilir. İnsanın günah işliyor olması namaz kılmasına mani değildir.

İnsan namaz kılarak eksikliklerini tamamlamaya çalışır. Eksiği olan kimseye dört dörtlük olmayı mı bekleyecek namaza başlamak için.