Hem günah işleyip hem de namaz kılınabilir mi?

Soru Detayı

- Ben son birkaç aydır günde beş vakit namaz kılıyorum, ama şu an bazı günahlardan kendimi tam olarak koruyamıyorum, ama namazı da bırakmak istemiyorum; yardımcı olabilir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir kimsenin günah işliyor olması namaz kılmasına mâni değildir. İnsan namaz kıla kıla diğer günahlardan da uzaklaşacaktır. Şimdiden sizde günahlar sıkıntı yapmaya başlamış; bu güzel bir gelişmedir. Namaz kılmanın bir faydası da insanı zamanla günahlardan kurtarmasıdır.

Bu şekilde namazlarınızı kılmaya devam edin. Zamanla diğer günahlardan da kurtulacaksınız inşallah.

Bir kimse namaz kılarken başka günahlar işlese de namazın sevabını alır. Bu konuda şeytanın oyununa gelip de namazı bırakmak doğru olmaz.