Bana takvimde geçen vakitleri açıklar mısınız? İmsak, Güneş, Öğle, İkindi, Akşam, Yatsı, Kıble Saati...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmsak: Sabah namazının vakti bu saatte girer. Ayrıca oruca başlama saatidir. Bu saatten sonra bir şey yenilmez.

Güneş: Sabah namazının vaktinin sona erdiği vakittir. Güneşin doğuş saatidir.

Öğle: Öğle namazının vaktinin girdiği saattir.

İkindi: İkindi namazının vaktinin girdiği saattir.

Akşam: Akşam namazının vaktinin girdiği saattir.

Yatsı: Yatsı namazının vaktinin girdiği saattir.

Kıble Saati: Bu saat geldiğinde, güneşin bulunduğu taraf kıbleyi göstermektedir. Bu saatte güneşe doğru yönelirseniz, kıbleye yönelmiş olursunuz.