Avret yerlerine yapılan epilasyondan alınan ücret haram olur mu?

Soru Detayı
Kendisi de bayan olan bazı bayan kuaförleri, hanımların mahrem bölgelerinin epilasyonunu yapmakta ve bundan para kazanmaktadırlar. Başkasının mahrem bölgesine bakmak haram olduğuna göre, buradan kazanılan para da haram sayılır mı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadının kadına olan avret yeri göbek ile diz kapağı arasıdır. Bu bakımdan avret yerlere bakmak haram olduğu gibi bu yolla kazanılan para da haramdır.