Arapça bilgimi geliştirmek için kitap tavsiye eder misiniz?

Soru Detayı

- Ben Tefsir yolunda öncellikle Arapça bilgimi geliştirmek istiyorum ancak şu an Arapça bilgisine sahip değilim, sıfırdan nasıl başlarım, kitap tavsiye edebilir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Arapça eğitimi için isimlerini vereceğimiz kitapları okuyabilirsiniz. Ancak bir konunun uzmanı bir hocadan da destek almanız gerekir.

- Arapça Dilbilgisi, Sarf-Nahiv, B. TOPALOĞLU – H. KAHRAMAN .

- Arapça Dilbilgisi, Mehmet MAKSUDOĞLU.

- Sarf Nahiv, DOÇ. DR M. Meral ÇÖRTÜ.

- İleri Dilbilgisi (I, II Cüz ), Yusuf  URALGİRAY.

- Arapça Dili Dilbilgisi, Hasan AKDAĞ.

- Arap Dilinde Fiiller, Hasan AKDAĞ.

- Arap Dilinde Edatlar, Hasan AKDAĞ.

- Arapça Dilinde Bağlaçlar ve Terkipler, Yrd. Doç. Dr. A.Kazım  ÜRÜN.

- Arapça Çeviri Kılavuzu, Doç. Dr. Emrullah İŞLER / Dr. Musa  YILDIZ.

- Sarf-Nahiv İlmi – Mehmet TALU.

- Türkçe Dilbilgisi, Ahmet KÖKLÜGİLLER.