Ahir zamanın rahmet yönü nedir?

Soru Detayı
Her felaketin ardında rahmetler gelir ve felaketlerde rahmetler gizliyse, bu felaketler asrı olan ahir zamanın rahmet yönü nasıldır, rahmet olarak nasıl değerlendirilir?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu mana, ahir zaman ve ahir zamanın insanları için de geçerlidir. İnsanlara bilhassa Müslümanlara gelen musibetlerin mükafatı ahirette verilecektir. Dünyada nasıl bir netice doğurur, bunları tamamıyla kestirmek şuan için mümkün değildir. Fıtınalı bir kışın arkasından baharın gelmesi gibi, bu musibetlerin arkasındandan İslam'ın baharaının geleceği Allah'ın rahmetinden beklenebilir.