Yeni Müslüman olan kadın nasıl bir yol izlemeli?

Soru Detayı

- Yeni Müslüman olan bayan, kötü davranılacağını bilirse Müslüman olduğunu saklayabilir mi?
- Yeni Müslüman olan fakat ailesine söylerse reddedileceğini, kötü davranılacağını bilen bir bayan bir süre Müslüman olduğunu saklayabilir mi?
 (Özellikle bayan olarak belirttim çünkü başörtüsü takması gerekecek ama takamayacak)
- Böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeli?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Güvenli bir sığınak buluncaya kadar dayanamayacağı durumlardan kurtulmak için Müslümanlığını gizlemesi caiz olur.

Vazifelerini yapabildiği kadarıyla gizli yapar.

Ancak dayanılmayacak bir durum yoksa, bir Müslüman kadın rol modeline uygun davranır. Böylece hem kendisi ibadetlerini her durumda zamanında yapar hem de başkalarına tebliğ ve temsil görevini yerine getirir.