Yeminde vesvese olur mu? Acaba emin olmadığımız yeminlerden sorumlu muyuz?

Soru Detayı
Ben çok vesveseli bir insanım ve herhangi bir konuda yemin edip etmediğime dair vesveseye düşebiliyorum. Acaba emin olmadığımız yeminlerden sorumlu muyuz?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hayır, sorumlu değilsiniz. Kesin olarak ettiğinizi bildiğiniz yeminleriniz varsa onun gereğini yerine getirirsiniz.