Sehiv secdesini ne zaman yapmalıyım?

Soru Detayı

- Akşam namazında 2. rekatta oturduğumuzda, sadece tahiyyatı okuyup ayağa kalkmamız gerekirken, allahümme salli duasına başladıktan sonra yanıldığımız aklımıza gelince, duanın ortasında duayı kesip 3. rekata kalkıp namazı tamamlayıp sehiv mi yapmamız gerekir; yoksa bu duayı tamamlayıp kalktıktan sonra mı sehiv yapmamız gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu durumda duayı tamamlamak gerekmez. Hata yaptığınız / yanıldığınız aklınıza geldiği anda, kalkar ve namazın sonunda sehiv secdesi getirirsiniz.