Vitir namazında vitir duasından önce tekbir getirilirken elleri yana saldıktan sonra mı tekbir getirilmelidir?

Soru Detayı
Vitir namazında vitir duasından önce tekbir getirilirken elleri yana saldıktan sonra mı tekbir getirilmelidir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Vitir namazının 3. rekatında eller tam olarak salınmadan tekbir alınır ve kunut duaları okunur. Bu en güzel olanıdır. Ancak ellerini tam salarak tekbir alan bir insanın namazı da geçerlidir. Bunda herhangi bir beis yoktur. (Doç. Dr. Vecdi Akyüz, İbadetler İlmihali II, 209)