Virüslerin değişime uğraması evrimin delili midir? Evrim Teorisi gerçek mi?

Soru Detayı
Evrimciler virüslerin kısa bir zaman içinde bulundukları ortamdaki değişikliklere göre ve mesela onların hayatlarını tehlikeye sokan ilaçlara karşı değişimlere uğradıklarını, ve bunun gibi bütün canlılarında değişime uğrayabileceğini söylüyorlar.
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Burada evrimden kastedilen şey çok önemlidir. Kâinatta pek çok şey kararında değildir, her şey değişmektedir. Evrimden kasıt, bir türün başka bir türe dönüşmesi ise, bunun bilimsel hiçbir dayanağı yoktur.

Eğer değişim kastediliyorsa, o evrim değil tekamüldür. Faydalı mutasyonlarla tür içerisinde gerçekleşen değişiklikler evrim değildir, planlı esnek yaratılıştır. Canlının genetiği müsade ettiği ölçüde canlı değişebilir. Fakat başka bir türe dönüşemez. Virüs yine virüstür, bakteri yine bakteridir.

Bilgi için tıklayınız: