Üzerine kurban kesmek vacip olmayan birisi kurban kesebilir mi?

Soru Detayı

- Bir ilmihal kitabında, nisap miktarına ulaşmayan birisi kurban keserse bu kurbanın etinden kendisinin yiyemeyeceği yazıyor. Bu doğru mudur?
- Nisap miktarına ulaşmayan birisi kurban kesebilir mi?
- Keserse etinden yemesinin bir sakıncası olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Malı nisap miktarına ulaşmasa bile, kurbanlık bir hayvan alacak kadar parası olan kimse kurbanı alır, keser, etini de çoluk çocuğuyla birlikte yer. Bununla yine sevaba girer.

İlave bilgiler için tıklayınız:

Kurban kesmekle ilgili sık sorulan sorular ve cevapları nelerdir?