Tevrat'da ve İncil'de Peygamberimiz'in Kureyş'den olacağına dair bilgiler var mıydı?

Soru Detayı

- Efendimizin geleceğini sahih Tevrat, İncil ve diğer ilahi kitaplar haber vermiş. Peki, Efendimizin Kureyş kabilesinden çıkacağını da söylemişler mi?
- Çünkü bir vaazda dinledim eskiden Yahudi Hiristiyanlar savaştıklarında, Yahudiler yenilgide “ahir zaman peygamberi geldiğinde biz sizleri yeneceğiz” derlermiş.
- Resulullah onlardan gelmediği için İslamiyeti kabul etmemişler demek istediğim ilahi kitaplarda Efendimizin nerde geleceğini haber veren bilgiler olsaydı onlar İslamı seçerler miydiler?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an'ın dışındaki mukaddes kitaplara zamanla insan elinin karıştığı halde Peygamber Efendimizin (asm.) bu mukaddes kitapların değişik nüshalarında yer alan isim ve sıfatlarında, büyük bir benzerlik mevcuttur...