Taha suresinin kısmet açma fazileti var mı?

Soru Detayı

- Bir türlü karşıma bir kısmet çıkmıyor. Çok fazla araştırdım en son kısmet için 21 tane Taha suresi okunmalı diyorlar.
- Doğruluğu nedir?
- Bir de 21 taneyi aynı gün mü okumalıyız?
- Her gün bir tane okuyup 21 günde tamamlasak olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sahih kaynaklarda böyle bir bilgiye rastlayamadık.

Bununla beraber, gördüğünüz bilgi doğru da olabilir. Sünnette açıkça belirtilmemiş olsa da alimlerin tecrübe sonunda böyle bir kanaate varmaları mümkündür.

Bunu her gün bir tane okumak suretiyle 21 günde tamamlamak daha kolaydır. Niyetleri Allah bilir...

Kısmet için Vakıa suresinin okunması da tavsiye edilmiştir. Günde bir tane okuyup 8 günde 8 tane okumakta fayda vardır.

Bilgi için tıklayınız:

Hayırlı bir eş için Kur'an-ı Kerim'de dua var mı?
İbadetlere vadedilen netice ve sevaplara kavuşmanın şartları nelerdir?
Kısmet bağlılığı, kısmetin kapatılması hakkında bilgi verir misiniz ...
İslam'da kısmet ve nasip var mıdır?