"Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yasifun ve selamün alel murselin velhamdülillahi rabbil alemin." kelamı namazın herhangi bir rekatında Fatiha suresinden sonra okunabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'de geçen her ayet Fatiha'dan sonra okunabilir. Soruda geçen ayetler (Saffat, 37/180-182) de namazda Fatiha'dan sonra okunabilir.