Sosyal medyada takipçi beğeni satmak caiz midir?

Soru Detayı

- Sosyal platformlardaki hesaplar için takipçi, beğeni ve izlenme gibi şeyler satıyorum. Müşteriyi herhangi bir şekilde aldatma yapmıyorum, hesapların bot (sahte) olmasından rahatsız değiller.
- Müşteri normalde toptancıya kolaylıkla ulaşabilir, ama ben aracılık yapıyorum, bu caiz midir?
 - Takipçi, beğeni ve izlenme satmam caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sosyal platformlardaki hesaplar için takipçi, beğeni ve izlenme gerçek ve izlenene, beğenilene, takipçilere ait ise zaten o bunları satın almaz; bir kimseye ait olmayan takipçi, beğeni ve izlenmeyi ona satarak ona ait göstermek ise caiz olmaz.