Sosyal medyada, bayan erkek, edep ve ahlak içinde yorum yapmaları caiz olur mu?

Soru Detayı

- Sosyal medyada kardeş olarak gördüğümüz kişilerle edep ve ahlak içinde yorum yapmak günah mıdır?
- Veya abla kardeş, abi kardeş mesaj olarak da olsa iyi niyetli olduğunu bildiğimiz kişilere?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Fitneye sebep olmama ve yanlış anlaşılıp yorumlanma ihtimali olmama kaydı ile sosyal medyada, edep dairesi içinde, yorum yapmak ve fikir beyan etmek caizdir.