Şeytan da ölecek mi? Her insana vesvese veren ayrı ayrı şeytan mı vardır? Yoksa aynı şeytan aynı anda birden fazla kişiye vesvese verebilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cinlerin kafir olanlarına şeytan denir ve bunların sayısı çoktur. Şeytanların sayısını Allah bilir.

Her insana musallat olan şeytanlar vardır. Nitekim bu konuda şöyle bir hadis-i şerif vardır:

"Benim şeytanım bana teslim oldu." (Tirmizi, Rada 17; Müsned, III. 309)

Kıyametin kopması hengamında bütün hayat sahipleri gibi şeytan da ölümü tadacaktır.