Sahurda ezan bitimine kadar su içip ve yemek yiyebilir miyiz?

Soru Detayı
Sahura kalkıp yemeğimi yedim, ama sadece su içmem kalmıştı. Ezan başlar başlamaz suyumu içtim. İlaçta almam gerekliydi. Orucum bozulmuş mudur? Ezan bitimine kadar su ve yemek yiyebilirmiyiz.
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Burada önemli olan imsak vaktidir. Vakit girmişse artık bir şey yiyip içemezsiniz. Ezana göre değil saate göre hareket edilir. Şayet imsak saatinden sonra su içmişseniz bir gün kaza orucu tutmanız gerekir.