Ramazanda bir bayan oruçlarının kazaya kalmasını istemez ise bunun için özel günlerini geciktirici ilaç kullansa doğru olur mu? Önerilen nedir?

Soru Detayı
Ramazanda bir bayan oruçlarının kazaya kalmasını istemez ise bunun için özel günlerini geciktirici ilaç kullansa doğru olur mu? Önerilen nedir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Esasen bu konuda insanın kendisini fıtri haline bırakması gerekir. Yine de geciktirici ilaç kullanmak caizdir. Fakat en güzeli adet düzenine müdahale etmemektir.