PRP ve Mezoterapi yaptırmak caiz midir?

Soru Detayı

- Bende saç dökülmesi var tedavi amaçlı PRP ve Mezoterapi yaptırmak caiz midir?
- Abdest ve gusle bir engel teşkil eder mi, orucu bozar mı?
Saç Mezoterapisi ve PRP
- PRP tedavisinde saç problemi olan hastadan 10cc ölçeğinde kan alınarak, bu kan laboratuvar ortamında ayrıştırılmakta ve sonuçta kırmızı kan elde edilmektedir. Bu da özel bir işlemden geçerek, PRP tedavisi için lazım olan plazma hazırlanmaktadır. Plazma napaj yöntemi kullanılarak, saçın sorunlu bölgesine enjekte edilmektedir.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu işlem tedavi maksatlı olarak yapılıyor.

Zamanından önce saçın dökülmesi normal değildir ve kişiyi rahatsız eder, bunu gidermek için tıbbi işlem tedavi sayılır ve anlatılan işlemde sakınca yoktur.