Erkek hastaları muayene etmem günah mı?

Soru Detayı

- Ben kadın diş hekimiyim. Erkek hastaları muayene etmem günah mıdır?
- Kadın diş hekimi olarak erkek hastalara müdahale etmem yanlış mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tedavi bir zarurettir. Özel hastane veya klinik dışında doktor seçimi çoğu zaman mümkün olmamaktadır.

Bu şartlar gereği erkek veya kadın diş hekimlerinin karşı cinsten bir hastayı tedavi etmesi veya hastanın bu şartlar altında tedavi olması caizdir.

Tedavi esnasında eldiven takılması neticesinde ten teması da olmamaktadır.

Bu hüküm diğer tıp mensupları için de geçerlidir.