Peygamberimiz vefat ettikten sonra hanımlarından evlenenler olmuş mudur?

Soru Detayı

- İki Cihan Güneşi (asm) vefat ettikten sonra, eşlerinden evlenenler olmuş mudur?
- Eğer evlenenler olduysa hangi eşleri kimlerle evlenmiştir?
- Ve bu evliliklerinden çocuk sahibi olanlar olmuş mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamberimizin (asm) hanımları müminlerin anneleri kabul edildiği için, Peygamberimizin (asm) vefatından sonra evlenmeleri yasaktır. Bu sebeple Annelerimizden hiçbiri, Peygamberimiz (asm)'den sonra evlilik yapmamıştır.