Ölürsem çocuklarımın ve eşimin hakkına girer miyim?

Soru Detayı

- Benim yaşım 25 omurgamdan dev bir tümör alındı geçen aylarda, bunun tekrar etme ve beni öldürme imkanı yüksek ilerleyen yıllarda. Evlenmeye niyet edebilir miyim?
- Ölürsem çocuklarımın ve eşimin hakkına girer miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kimin ne zaman öleceğini Allah bilir.

Siz doktorlara “Evlenmemde bir sakınca var mı?” diye sorun, onlar "Yok!.." derlerse evlenin. Evleneceğiniz tarafa durumunuzu açıklayın.

Yaşadığınız sürece nafaka (geçimi sağlama) imkânınız olmalıdır, ölünce gerekli infak zaten sizin sorumluluğunuzda değildir.