Ölen çocuklar ahirette cennete gidecek mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuk, anne karnında canlandıktan sonra düşerse, bunların ahirette tekrar dirileceğini ve anne babasına şefaatçi olacağını ümit ediyoruz.

Bu dünyada küçük çocuğunu kaybeden anne babaya bir mükafat olarak cennette o çocukları onlarla birlikte olacak ve bu dünyadaki kısa bir çocuk sevgisine bedel ahirette ebedi bir çocuk sevgisini onlara tattıracaktır.

İster Müslümanların isterse de kâfirlerin olsun, akıl baliğ olmadan vefat eden çocuklar cennetliktirler.