Okunması tavsiye edilen Müsebbiat-ı Aşere isimli dualar nelerdir?

Soru Detayı

- Imam Gazali’nin Islam terbiyesi adlı eserinde virdlerden bahsederken, insan ve cin şeytanlarının şerrinden korunacak ayet ve sureleri (Amenerresulu, Şehidallahu ve Kulillahümme malike´l-mülk, sure-i Hadid baş tarafını ve Hasr suresinin sonunu) okumayı tavsiye ediyor. Eğer hepsini bir arada okumak istiyorsanız Musbiat-i aşere´yi okumamızı tavsiye ediyor.
- Musbiat-i aşere hakkında bilgi verebilir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmam Gazali, okunmalarında fazilet olduğu bildirilen bazı ayetleri vird edinip okumanın müstehap olduğunu ifade eder ve örnek olarak şu sure ve ayetleri sayar: ...