Namaz tesbihlerinde 33 sayısının hikmeti nedir?

Soru Detayı

- Namaz tesbihatlarında 33 sayısının hikmeti hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamber Efendimiz (asm) pekçok hadis-i şerifte de namazlardan sonra okunacak tesbihleri ve duâları bildirmiş, bizlerin de bu duâları yapmamızı tavsiye etmiştir.

Tesbihlerin 33 adet çekilmesinin elbette birçok sırları vardır. Ancak kaynaklarda bu sırların ne olduğuna dair açık bir malumata rastlayamadık...