Noel, paskalya bayramlarına katılmak caiz mi?

Soru Detayı

- Almanya'da bir kreşte (çocuk yuvasında) çalışıyorum ve malum burada noel, paskalya ve bazı başka bayramlar da kutlanıyor. Bu bayramların dini içeriği anlatılmasa da gelenek olarak çocuklarla beraber birtakım hazırlıklar yapılıp kutlanıyor.
- Bir Müslüman olarak ise bu günlerde ve bu bayramlarda bizim tutumumuz ne şekilde olmalı?
- Bu tür hazırlıklara yardım edip bunlara katılmanın dini hükmü nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslüman başka bir dinin ayinine katılamaz. Başka bir dinin sembollerini yapamaz.

Bunların dışında kalan işler ve işlemler caizdir.