Namazda surelerin sırasına riayet ederken sünnet ile farz arasında da tertip gerekir mi?

Soru Detayı
Namaz kılarken Fil suresinden aşağı okuyorum. Mesela öğlenin sünneti kevser suresinde bitiyor. Farzını Tebbet-İhlasla okusam veya farzda okuduğum iki sureyi son sünnette de okusam zararı olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Daha önce ilk sünnet veya farzda okuduğunuz sureleri son sünnette de okuyabilirsiniz. Sureler arasındaki tertip her namaz için ayrı değerlendirilir. Sünnetteki tertip farzı bağlamaz.