Namazda bir sureyi okurken bırakıp başka sureye başlamak namazı bozar mı?

Soru Detayı
Ben namazda mesala Kevser suresini başlayacakken İhlas'ın ilk kelimesini başlayıp aklıma geliyor. Bırakıp Kevseri devam ediyorum. Namz için sadece Kevser, İhlas, Felak ve Nas suresini bildiğim için, başka sure okuyamadığım için mecburen bu sırayı uygulamam gerekiyor. Bu yanlış başlamamdan dolayı namaz bozulur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir durumda namaz bozulmaz. Şayet yanlışlıkla Kevser'den başlayım derken İhlas'la başlamışsanız. Yarıda bırakıp Kevser suresine başlamanız doğru olmaz. İlk rekatta İhlas okumuşsanız ikinci rekatta Felak, üçüncü rekatta Nas, son rekatta da Kevser okursunuz. Yarıda bırakıp başka sureye geçmek doğru olmaz. Bununla birlikte böyle yapsanız da namaz bozulmaz.