Namaz kılmayana kalben buğz etmek gerekir mi; eşlerden birinin namaz kılmaması boşanma sebebi midir?

Soru Detayı
Ailede namazdan uzak biri var ise ve o kadar uyarmana rağmen bir şey değişmiyor ise. O insana kalben buğz etmek gerekiyor mu ve karı koca arasında boşanma hakkı doğuyor mu bu sebepden dolayı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Karı kocadan birisinin namaz kılmaması boşanma sebebi değildir; bu sebepten dolayı boşanılmaz.