Müslümanların yaşadığı en büyük savaş hangisidir?

Soru Detayı

- Peygamber Efendimiz döneminde Müslümanların yaşadığı en büyük savaş hangisidir?
- Müslüman kuvvetlerinin en fazla olduğu savaş hangisi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müşriklerin Müslümanlara saldırısıyla yapılmış olan en büyük savaş; Medine döneminin beşinci yılında yapılan Hendek Gazasıdır. Bu savaşta birleşik küfür ordusu on bin kişi idi.

Müslüman ordularının askerlerinin hicretin dokuzuncu yılında sefere çıktığı en büyük askeri güç; Tebük Savaşı için hazırlanmış ve otuz bin kişilik orduyla sefere çıkılmıştı.