Melekler veya cinlerle görüşmek mümkün mü; bunlardan levh-i mafuzdaki bilgiler alınabilir mi?

Tarih: 16.11.2006 - 13:49 | Güncelleme:

Soru Detayı
Bir tanıdığım, levh-i mahfuz levhalarını koruyan melekler ile görüştüğünü ve onlardan insanların durumlarını öğrendiğini söylemişti.(Ancak gaybı değil de, geçmişi ve şu anki durumlarını) Bu mümkün mü? Bu kişi bu melekler ile görüşerek (kendi deyimi ile)kişilerin özellikle sağlık durumları ile ilgili ve geçmişi ile ilgili bilgiler veriyordu. Ayrıca benim üç tane peri-m olduğunu bunların dişi olduklarını ve benim yanımda bulunduklarını söylüyordu. Bu mümkün mü?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Arkadaşınızın bahsettiği ve görüştüğü mahluklar cin olabilir. Cinlerle görüşmek ve onlardan bilgi almak mümkündür. Bir takım yolları ve usulleri olmakla beraber, cinlerle irtibat kurma, mürşit ve rehber ister ve o işin ehli olmayı gerektirir. Usul, prensip ve rehber olmazsa, hata ve yanlışlıklar yapıp paçayı kaptırma ihtimali de vardır.

Bu tür şeylerle meşgul olanların gözleri mana alemine açık değil ve kendileri ayaklarını basacakları yeri bilemiyorlarsa, o zaman habis ruhların saldırısına uğrarlar; onların hakimiyeti altına girerler ve onların oyuncakları olurlar. Neticede cinler, böyle kimseleri bazen gurur ve kibre sevk eder, okşayıp şımartır; yeri, zamanı gelince de korkutup tehdit ederek tesirleri altına alırlar ve kendi hesaplarına konuşturup, iş yaptırırlar.

Nitekim, XX. Asırda Hindistan’da Gulam Ahmed Kadıyanî, böylesi habis ruhların kurbanı olmuştur. Hint Yogizmine karşı Fakirizm yolunda İslam adına mücadele etmek istemiş, fakat habis ruhların saldırısına uğrayıp, oyuncakları haline gelmiş... Habis ruhlar, önce kendisine müceddid olduğunu kabul ettirmişler; sonra da Mehdiliğine, ardından da İsa-Mesih olduğuna inandırmışlardır. En sonunda da, -haşa- “Allah bana hulûl etti ve bende göründü.” demeye kadar gitmiştir.

Habis ruhlar, habis olanlarla çabuk kontak kurar ve cinnete kadar götürebilirler. Bu sebeple, böyle bir şeyin varlığı söz konusu ve ehil kişilerce temas kurulup, bazı işler yaptırılabilirse de, eğlenceli bir iş olarak görülmeye ve ehliyetsizce meşgul olunmaya tahammülü yoktur.

İlave bilgi için tıklayınız:

- Melekler görülür mü? Görününen melekler var diye duymuştum, böyle bir şey var mıdır?..

- Cinler gaybı bilirler mi?

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun