Latin harfleri ile yazılan Kur'an-ı Kerim'i okumak caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'deki harflerin bir kısmı Türkçe'de (Latin harflerinde) bulunmadığı için, Arapça ifadeyi tam karşılamamaktadır.

Kur'an-ı Kerim'in en güzel şekilde okunması Arapça şekliyle okumaktır. Bununla beraber Arapça okumayı bilmeyenler tarafından Türkçe yazılışıyla da okunabilir.